Strona w przebudowie


czwartek, 10 lipca 2014

Druga edycja w pytaniach i odpowiedziach...

Publikujemy małe FAQ dotyczące prac nad wersją 2.0 jakie uzbierało się na naszej skrzynce od czasu poprzedniego wpisu.


Na kiedy przewidujecie drugą edycję?
Jak to się zwykle mawia - "When its done". Obecnie nie zamknęliśmy jeszcze nawet listy wszystkich założeń 2.0 oraz nie skompletowaliśmy ludzi potrzebnych do spełnienia przynajmniej dwóch z wstępnych założeń.
Czy druga edycja będzie płatna?
Nie. Nie będzie ani płatna ani komercyjna podobnie jak pierwsza edycja. Istnieje jednak szansa, że zrealizujemy któryś z pomysłów pozwalających nam finansować dalsze prace nad Wojnacją w zakresach wykraczających poza możliwości jego wolontariackiej ekipy (ilustracje, promocja systemu).
Jakie sposoby finansowania macie na myśli?
Nie mamy jeszcze żadnych precyzyjnych ustaleń w tej kwestii. Z pewnością podobnie jak obecnie będziemy próbowali sprzedaży drukowanych podręczników, gadżetów czy innych tematycznych drobiazgów.
Jak duże będą zmiany?
Zmian planujemy dwie kategorie.
Pierwsza - to optymalizacja upraszczająca, a właściwie ujednolicająca niejednoznaczne słownictwo w zasadach oraz zmiany pozwalające przyspieszyć i uprościć elementy rozgrywki wymagające obecnie kilkuczęściowych obliczeń.
Druga - to wprowadzenie kilku nowych zasad istotnie zwiększających możliwości planowania przy jednoczesnym ograniczeniu losowości.
Czy druga edycja będzie kompatybilna z pierwszą?
I tak i nie. Z jednej strony profile jednostek ulegną zauważalnym zmianom uniemożliwiającym łączenie ich ze starymi zasadami czy kartami. Z drugiej jednak strony frakcje oraz jednostki w nich pozostaną niezmienione (przy w miarę możliwości zachowanych lub zbliżonych kosztach punktowych) dzięki czemu zebrane na potrzeby pierwszej edycji modele pozostaną całkowicie kompatybilne z kolejną edycją.
Co z wsparciem dla pierwszej edycji?
Pierwsza edycja będzie dostępna i wspierana tak długo jak będzie nią zainteresowanie. Tak więc jeśli komuś nie przypadnie do gustu nowa edycja będzie mógł pozostać przy starej i ciągle liczyć na pełny support z naszej strony. Mamy jednak nadzieję, że nowa edycja spodoba się wszystkim fanom Wojnacji gdyż naprawdę nie zrezygnujemy w niej z niczego co sprawdziło się obecnie.
Poziom skomplikowania zasad wzrośnie czy zmaleje?
W obecnych założeniach będzie minimalnie bardziej skomplikowany. Co prawda dodamy kilka nowych elementów, jednak wygładzimy przy tym kilka obecnych zasad, które zabierały najwięcej czasu i liczenia. Dodatkowo na chwile obecną planujemy rozdzielenie zasad na pełne (minimalnie bardziej złożone niż obecne) i podstawowe (prostsze niż obecne, jednak bez gwarancji idealnego balansu) umożliwiające wchodzenie w rozgrywkę dwoma etapami czy bezproblemową grę z dziećmi.
Czy warto jeszcze wchodzić w obecną wersję gry?
Jak najbardziej warto! Tak jak zapewnialiśmy wcześniej zmiana między edycjami zostanie przeprowadzona tak płynnie jak to możliwe z zachowaniem funkcjonalności najpopularniejszych rozpisek, taktyk oraz scenariuszy. Wzrośnie tylko decyzyjność oraz możliwości taktyczne - jednak w mniejszym bądź większym stopniu działały tak wszystkie dotychczasowe aktualizacje.
Zamierzacie opublikować jakąś listę założeń drugiej edycji?
Na chwilę obecną jest na nią jeszcze trochę  za wcześnie, jednak w przynajmniej 80% będzie się ona pokrywała z poprzednią.
Czy mogę dołączyć do ekipy Wojnacyjnej?
Jeżeli masz chęci, umiejętności i jako takie doświadczenie w kwestiach, których możemy potrzebować - to jak najbardziej. Bierz jednak pod uwagę nasz "model biznesowy" oraz obecne założenia systemu. Zrobienie świetnego i ogólnodostępnego systemu bitewnego to główny i jedyny priorytet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz