Strona w przebudowie


poniedziałek, 6 lutego 2017

Konfrontacja - Reanimacja


Zupełnie niespodziewanie pojawiła się w sieci zapowiedź kolejnej edycji Konfrontacji. Pełni zaskoczenia upewniliśmy się czy nie chodzi tu o kolejną fanowską edycję, czy to włoską czy francuską. Confrontation Resurrection jest jednak tak bardzo oficjalna, jak to tylko możliwe. Do tego już na starcie atakuje piękną i nowiutką grafiką (a nawet tapetą) w starym dobrym stylu.


Póki co brak jednak pełniejszych materiałów w języku angielskim, co złośliwie można nawet określić pełnym powrotem do dawnego stylu. Jednak nawet francuski dokument, to póki co pobieżne informacje o dziedzictwie Konfrontacji, obietnicach zachowania starych koncepcji, szacunku  dla dawnego dorobku artystycznego oraz wsłuchiwanie się w głosy fanów. Jedyna bardziej konkretna rzecz to wymienienie Sphinxów jako jednej z frakcji.

Co prawda nie wiadomo do końca, o których fanach mowa... czy tych francuskich, włoskich czy jeszcze innych. W końcu z legendy Rackhama wychodziły nie tylko kolejne fanowskie dodatki ale i niezależne od niego projekty, w ten czy inny sposób inspirowane Konfrontacją. I nie mówimy tu nawet o sobie, choć musimy przyznać, że Wojnacja wiele Konfrontacji zawdzięcza, ale i o takich systemach jak Norsgard... czy bardziej naśladowczych projektach/firmach jak Legends of Signum, Siren Miniatures lub Wrath of Kings, którego pierwsze modele łudząco przypominały konfrontacyjne.
W każdym razie jesteśmy dobrej myśli i postaramy się uważnie śledzić wszystkie nowe informacje, jakie pojawią się o piątej edycji Confrontation.

1 komentarz:

  1. Hmm hmm, to może kiedyś na klubie jakiś pokaz, o co w tej Konfrontacji chodzi? ;)

    OdpowiedzUsuń