Wojnacja


piątek, 20 stycznia 2023

Watchlist 2.43

Rozpatrywane zmiany: Balans

 

Wolni Kupcy:
Złodziej - koszt rzutu sztyletem zmniejszony o 1pa do 1pa, 1pk. 

 

Dzikie Elfy:
Motus - +1 Zmysłów (rozważane dodatkowe +1 Obrony w sekwencyjnych krokach)

Córki Nemezis:
Łowczyni magów - koszt rzutu sztyletem zmniejszony o 1pa do 1pa, 1pk.

środa, 14 grudnia 2022

Podsumowanie Mistrzostw Polski 2022

 

W drugą sobotę grudnia odbyły się wreszcie długo planowane Mistrzostwa Polski w Wojnację. Od dawna przymierzaliśmy się do takiej imprezy, chcąc samodzielnie zorganizować granie na naprawę wysokim (pod każdym względem) poziomie. Będący jednak kolebką systemu Płock komunikacyjnie "nie zachwycał" możliwościami. Sytuacja zmieniała się jednak za sprawą Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach, która umożliwiła nam organizację w dużo lepiej skomunikowanych z resztą kraju Skierniewicach. 

niedziela, 11 września 2022

2.42

 Dawno już nie dawaliśmy nowej wersji więc - tak więc wreszcie wrzucamy wersję 2.42.

Zgodnie z publikowaną wcześniej i aktualizowaną watchlistą zmian nie ma tak znowu wiele. Pomijając posiadaczy najczęściej ostatnio dopracowywanych goblinów - większość graczy nie musi się nawet kłopotać z wymianą kart. Niemniej jednak prócz standardowego balansu poprawiliśmy nieco skład grafiki kart - mając na względzie zgłaszane nam problemy z drukiem kart na maszynach z mało wybaczającym czarno-białym ripem. 

Zaktualizowany excelowy army buldier postaramy się wrzucić na bloga w ciągu tygodnia.

sobota, 30 kwietnia 2022

Chronopia - ostatnie godziny Kickstartera

Jak to zwykle bywa, obserwując wskrzeszanie systemu od prawie roku, niemal zalepiłem obiecany materiał podsumowujący Kickstarterową akcję z nim związaną. Wynikło to jednak w dużej części z tego, że od czasu lipcowego tekstu niewiele się zmieniło. Owszem, zapowiadana akcja crowdfundingowa ruszyła, a zespół za nią stojący jasno udowodnił, że nie jest pustym skokiem na kasę i sporą część pracy ma już za sobą... Jednak wciąż tak naprawdę ciężko powiedzieć coś ponad to co napisaliśmy w lipcu.


Jako, że do końca akcji została lekko ponad doba to mimo wszystko postaram się podsumować zebrane informacje i przypuszczania, próbując jak najcelniej określić grupę docelową, do której skierowany jest projekt. 

 

wtorek, 12 kwietnia 2022

Powrotu Chronopii ciąg dalszy

Zgodnie z obietnicą, dalej przyglądamy się tematowi powrotu Chronopii. Co więcej, dzisiaj udało się nam nawet dostać wersję demonstracyjną, dzięki której projekt drastycznie zyskuje na swojej realności i wiarygodności. 

W dzisiejszych czasach takie dowody, że nie jest się lewym skokiem na kasę,
są naprawdę czymś wartym doceniania.


Tym razem jednak tylko szybkie podsumowanie faktów - a dokładniejszej analizy projektu możecie się spodziewać w ostatnich dniach odpalonego już kilka dni temu kickstartera

piątek, 1 kwietnia 2022

Nowy projekt i nowa frakcja

Jak być może niektórzy już słyszeli, ostatnimi czasy część naszej ekipy przysiadła do nowego projektu, związanego mniej z figurkami a bardziej z larpami. Owocem tej pracy jest Rattentodziak - równie szybka co lekka kolekcjonerska gra karciana, mająca realnie spełniać fikcyjne założenia wiedźmińskiego Gwinta (czyli przede wszystkim umożliwiać łatwą grę w terenie). 

 

W Rattentodziaku celem gry jest wystawienie pięcioosobowego szyku,
silniejszego niż ten przeciwnika.

poniedziałek, 14 lutego 2022

2k6 powodów - Aktualność

 

W przypadku wchodzenia w zdecydowaną część tytułów, gracze stawiani są przed odwiecznym wyborem: pomiędzy łatwiejszym startem w nowe tytuły i edycje, a  trudniejszym początkiem ze starszymi, już sprawdzonymi grami. Wojnacja stara się tu znaleźć złoty środek, balansując pomiędzy regularnymi usprawnieniami, zamkniętymi w obrębie stałych założeń i silnego nacisku na wygodę "użytkowników". W praktyce oznacza to zawsze aktualne zasady i brak ukrytych uściśleń czy niezamkniętych zasadowo kwestii.