Strona w przebudowie


poniedziałek, 27 marca 2017

Confrontation Resurrection a podstawki

Z kolejnych, tym razem oficjalnych, informacji wynika, że nowa edycja zostanie wydana na okrągłych podstawkach. Te zaś dostępne będą w trzech podstawowych wersjach: dwóch gładkich (nazwijmy je błyszczącą oraz matową) oraz teksturowanej.

W dalszej części informacji pojawia się też wzmianka o pełnej kompatybilności zasad także ze starymi kwadratowymi podstawkami. Według autorów, nie będzie żadnej różnicy w rozgrywce ani oficjalnego wymogu przenoszenia starych modeli do nowego standardu.

Sęk jednak w tym, że sądząc po poglądowej grafice, nowe modele wychodzić będą w trzech "formatach": 20, 30 i 40 mm. Druga i trzecia edycja zamykały się natomiast w kwadratach 25x25, 25x50, 40x40 i 50x50.

Jak by więc nie patrzeć, rozmiary zauważalnie od siebie odbiegają, a pierwsza edycja Wojnacji jasno udowodniła, że na stole mniejsza podstawka zawsze będzie miała przewagę, zwłaszcza w zestawieniu 20 kontra 30 mm. Dlatego też mamy nadzieję, że autorzy na etapie testów zdadzą sobie z tego sprawę i pokuszą się o jakąś zasadę, która podobnie jak u nas wyrówna turniejowe szanse w takich przypadkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz