Strona w przebudowie


czwartek, 7 czerwca 2018

Gladus II - 16-17 czerwca

Po raz kolejny zapraszamy na nasze wojnacyjne stoisko na warszawskim Gladiusie. Tym razem, znając olbrzymi potencjał drzemiący w tej imprezie, wybieramy się na oba dni nie tylko z systemem ale i naszymi mikro-makietami, o których wspominaliśmy kilka tekstów temu, oraz które można było już zdobyć na Pyrkonie.
niedziela, 27 maja 2018

Figurkowy przegląd kickstarterowy

Tekst ten miał pierwotnie powstać w dużo dłuższej formie i przynajmniej miesiąc wcześniej. Dotyczyć miał też jednej akcji więcej, czyli zakończonej już chwilę temu kampanii Confrontation: Classic. Problem z tą ostatnią był jednak taki, że ryzyko związane z jej wspieraniem jawiło się jako zdecydowanie zbyt duże, aby reklamować ją tutaj w formie równie optymistycznej jak pierwsze zapowiedzi.  Niezadowolenie z kształtu i przebiegu owej kampanii zawarliśmy więc jedynie w krótkim wpisie na naszym FP.

Takie modele to perełki każdej dobrej akcji Kickstarterowej.

Tymczasem od pierwszych planów minął ponad miesiąc i z czterech kampanii, o których chcieliśmy wspomnieć zostały na tapecie trzy... a właściwie to dwie i pół. I może od tej połówki właśnie zaczniemy, gdyż łączy się ona dość mocno ze wspomnianą na wstępie konfrontacją.


poniedziałek, 14 maja 2018

Bękarty Helheim - bohaterowie


Obok standardowych jednostek nieumarłych, takich jak Szkielety, Zombie czy Ghule, w armii Helheim występują również bohaterowie i jednostki bardziej wyspecjalizowane. Chociaż każda z nich jest przydatna, to jednocześnie wymaga wprawy w prowadzeniu. W sumie mamy trzech bohaterów i od nich zaczniemy.
What is dead may never die... znaczenie bardziej praktyczne

piątek, 11 maja 2018

Stalowa pięść Imperium - przegląd jednostek i ich zastosowań.


Mianem Imperium Kiryjskiego określa się obecnie większość zamieszkałych przez ludzi terenów. Zespolone pewną ręką Imperatora królestwa i księstwa żyją teraz w pokoju i względnym dobrobycie nie niepokojone przez sąsiadów. Regularną armię zastąpiono poborową, oferującą względnie łatwą i niezwykle rozwojową karierę nawet najpodlej urodzonym mieszkańcom. Skrupulatnie zaprojektowana rotacja przydziałów, poparta skutecznym systemem żołdów i grzywien, jakimi obciążane są rodzinne miejscowości problemowych rekrutów, skutecznie zażegnuje zarówno małe konflikty, jak i studzi gorącą krew co bitniejszych młodzieńców. Wszystko to zaś wsparte jest naprawdę solidnym orężem świetnie zaopatrzonych kuźni. 

Imperium to także najszerszy przekrój dostępnych modeli, konwencji i producentów. Da się tu dopasować tak frakcje czysto ludzkie, jak i większość klasycznych czy nawet mrocznych elfów. Ot humanoidalna piechota w pancerzach… czasem cięższych, czasem lżejszych ale zawsze wyglądających na w miarę jednolite wojsko.

Imperium to frakcja w stu procentach oparta na piechocie. Nie ma tu więc co liczyć na urozmaicenia w postaci wyjątkowo wymyślnych specjalistów, potworów, kawalerii czy magicznych istot. Czemu więc warto wybrać Imperium? To proste, dla jego niezwykle solidnej piechoty i wysokich statystyk.  

Imperium może być tylko jedno...

środa, 18 kwietnia 2018

Pyrkon, turniej i prezenty - czyli z Wojnacją w krainie kartofli...

Tym razem witamy was szybką notką o tym, czemu będąc na tegorocznym Pyrkonie nie może was zabraknąć także na tamtejszych wojnacyjnych manewrach w bloku bitewnym.

wtorek, 10 kwietnia 2018

a może makietę?

Nie ma co ukrywać, że raz na jakiś czas dostajemy pytania o plany względem produkcji modeli. Z nieugiętą konsekwencją tłumaczymy się wtedy, że nie jesteśmy (i chyba nikt nie jest) w stanie wyprodukować ani najtańszych, ani obiektywnie najładniejszych modeli na rynku. Nie dość więc, że inwestując w jakąkolwiek większą produkcję zmienilibyśmy niejako profil projektu, to jeszcze moglibyśmy zaburzyć postrzeganie naszych frakcji jako "białej księgi" pozwalającej na wolną interpretację w doborze modeli.

Kapliczka

niedziela, 1 kwietnia 2018

Nowa frakcja

Już niedługo większa notka o naszym, odrobinę większym niż zwykle udziale w Pyrkonie. Tymczasem jednak chcieliśmy zaprezentować wam zapowiedź nieco większej nowości - czyli kolejnej frakcji. Roboczo nazwanej Mrocznymi goblinami.


edit
Frakcja mrocznych goblinów była oczywiście, żartem okazjonalnym, który sądząc po komentarzach i prywatnych wiadomościach bardzo się spodobał, choć bywało, że był też brany całkiem na serio ;)