Strona w przebudowie


piątek, 1 grudnia 2017

Krasnoludzkie Rody kontra Władcy Bestii - przykładowa rozgrywka

Po wielu prośbach i równie wielu podejściach, wracamy do realizacji filmów z przykładowymi rozgrywkami w jakości HD. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że wiele dałoby się jeszcze poprawić a świadomość gry przed kamerą nie poprawia skupienia grających - jednak mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z efektu. Oczywiście cały czas pozostajemy otwarci na sugestie i porady, którymi moglibyśmy wzbogacić czy poprawić kolejne filmy w cyklu.


Nie przedłużając jednak przejdźmy do tytułowego starcia krasnoludów z barbarzyńcami.

niedziela, 19 listopada 2017

2k6 powodów - Niekomercyjność
Pośród wszystkich założeń Wojnacji to właśnie niekomercyjny charakter pozwala przełamywać standardy tam, gdzie inni producenci preferują podążać stabilną drogą przynoszącą zyski. Oczywiście brak inwestorskiego zaplecza finansowego nie jest zaletą samą w sobie, jednak przy odrobinie zaufania ze strony graczy pozwala uzyskać kilka istotnych przewag nad dużymi i drogimi projektami. 

niedziela, 22 października 2017

Elgacon 2017

Jak co jesieni, za sprawą organizowanego przez ekipę wojnacyjną konwentu, nasza aktywność tutaj odrobinę spada . Co prawda mimo dodatkowych zajęć i tak powolutku układamy na foum nową watchlistę, jednak większa aktywność wróci na bloga i fanpage nie wcześniej niż w połowie listopada. Tymczasem zapraszamy więc 11-12 listopada do Płocka na Elgacon.

wtorek, 3 października 2017

Wyposażenie

Zdecydowaliśmy się już grać w Wojnację. Zdobyliśmy figurki, a może wygrzebaliśmy te, które od dawna mamy na półce. Wydrukowaliśmy i wycięliśmy karty, zapoznaliśmy się też z zasadami, które proponuje nam podręcznik o zawrotnych wymiarach broszurki i grubości najcieńszego zeszytu. Co powinniśmy jeszcze przygotować, zanim zaczniemy pierwszą rozgrywkę?


piątek, 29 września 2017

Wersja 2.31

Niniejszym wreszcie puściliśmy wielokrotnie przekładaną wersję 2.31. Kolejne wyjazdy promocyjne, sezon łuczniczy i konwenty fantastycznie skutecznie opóźniały testy i dyskusje wokół nowości oraz poprawek. W tym tygodniu udało się jednak domknąć otwarte tematy i wrzucić na bloga zaktualizowane arkusze jednostek.

Dodatkowo prócz nowości dorzuciliśmy nieco inny, pośredni, system pobierania zasad i kart. Jest może minimalnie bardziej problemowy (jedno dodatkowe klikniecie) ale powinien ułatwić orientację i korzystanie z materiałów nowym graczom, zaś nam pozwolić na lepsze monitorowanie ruchu na stronie.

Ostatnią kosmetyczną zmianą jest układ arkuszy kart do druku, który po paru naradach pozbawiliśmy utrudniających wycinanie spadów. Od tej pory pliki będą wiec może minimalnie mniej profesjonalne ale zdecydowanie łatwiejsze do cięcia dla wszystkich nie posiadających w domu przemysłowej gilotyny do papieru ;)Excelowy Army Buldier

Prócz wzornika w wersji do druku, głównym elementem paczki dodatków jest Excelowy Army Buldier zdecydowanie ułatwiający konstruowanie wojnacyjnych rozpisek.

Zasady

Podręcznik w formacie PDF zawiera kompletny zestaw zasad do drugiej edycji Wojnacji. Uzupełniony o dostępne, zaraz obok, przygotowane do druku karty jednostek pozwala niczym nieskrępowaną i pełną rozgrywkę.