Strona w przebudowie


poniedziałek, 19 lutego 2018

Wojnacja na Bitewniakach w Sukcesji - relacja

Basia wita gości. W tle za Barbarą niżej podpisana Astrid.

W ostatni weekend w Łodzi miało miejsce wydarzenie - „Gry bitewne w Sukcesji”, podczas którego szersza publiczność mogła się zaznajomić z kilkunastoma systemami. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji do promocji, tak więc ekipa Wojnacji także wystawiła się ze swoim pokazowym stoiskiem. Zainteresowanie naszym systemem już od początku otwarcia galerii było duże, prowadzący nie mogli więc narzekać na nudę. Największą uwagę, zgonie z przewidywaniami, wzbudzała nasza maskotka-czaszka Basia (tudzież Stefan), która okazała się rasową gwiazdą, lśniącą w świetle fleszy.

wtorek, 6 lutego 2018

Wojnacja w łódzkiej Sukcesji

17 i 18 lutego w Łodzi odbędzie się dość nietypowa (nawet jak na swoją niszę) impreza poświęcona grom bitewnym. To co już na pierwszy rzut oka odróżnia Gry Bitewne w Sukcesji, większość mieszkańców miasta dedukuje już z samej nazwy imprezy, pozostałym wystarczy zaś wyjaśnić, że Sukcesja to niż innego jak centrum handlowo-rozrywkowe.


Takie a nie inne umiejscowienie wydarzenia może w pierwszej chwili sugerować nieco bardziej przypadkowego odbiorcę. Osobiście wierzymy jednak, że dobra promocja wydarzenia ściągnie na nie wielu jak najbardziej świadomych i zainteresowanych grami bitewnymi ludzi. W zaistniałej sytuacji i wobec bogatej listy innych tytułów nie mogliśmy przejść obojętnie i szybko zorganizowaliśmy chętnych do poprowadzenia na miejscu dwudniowego wojnacyjnego stoiska.

sobota, 3 lutego 2018

Wersja 2.33

Z radością aktualizujemy karty jednostek do wersji 2.33. Tym razem nowości nie ma dużo, ale były zbyt fajne aby czekać na testy wrzuconych właśnie na tapetę Sokolników.

Dodatkowo z racji większej kumulacji próśb w tej sprawie na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy - podmieniliśmy na próbę fonta tekstów flufowych. Mamy nadzieję, że są już wystarczająco czytelne, a jednocześnie wciąż nie będą odwracały uwagi od "grywalnej" zawartości karty.

Zarówno karty jak i paczkę z nowym plikiem excela można pobrać przez panel po lewej.

http://www.coolminiornot.com/artist/spooktalker?browseid=4868024


 Poniżej natomiast lista nowości i zmian:


niedziela, 28 stycznia 2018

Rycerskie Lenna czyli brawura i mobilnośc - część pierwsza


Rycerskie Lenna są tym, co pozostało z burzliwej i na swój sposób „romantycznej” przeszłości królestw i księstw włączonych teraz w granice Imperium. Będące swoistym skansenem feudalnych czasów, są prawdziwie malowniczym przeciwieństwem Wolnych Miast. Dla postronnego obserwatora mogą się więc wydać krainą mlekiem i miodem płynącą, pełną urodzajnych pól i pieśni o czynach mężnych bohaterów. I nawet jeśli w istocie obraz ten może znacząco różnić się od tego w wędrownych pieśniach trubadurów to Zachodnie Księstwa oraz Thalloria wciąż pozostają ostoją dumy, bitności i rycerskości, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu stanowiły o wzlotach i upadkach całych królestw.

Rycerz, jaki jest, każdy widzi.

Rycerstwo składa się z bardzo różnorodnych formacji, łączących olbrzymią uniwersalność, jedne z najlepszych jednostek dystansowych w grze, z dużą mobilnością i użytecznymi, choć niewymuszonymi synergiami. Dodatkowo bardzo przyjemną i przyjazną dla początkujących cechą tej frakcji jest względna łatwość w konstruowaniu skutecznych rozpisek. W pierwszej części poradnika pominę więc całkowicie imiennych bohaterów, pokazując potencjał samowystarczalnych, szeregowych jednostek. 

poniedziałek, 15 stycznia 2018

Wojnacja na 9tej Zjavie

Jak co roku zapraszamy do nawiedzenia wojnacyjnego stoiska na warszawskiej Zjavie. Planujemy rozstawić się w sobotę po 13 i siedzieć do póki będzie zainteresowanie.


Przy czym jak to na zjavie - nie do końca wiemy gdzie będziemy rozstawieni, więc w razie problemów warto o nas pytać.

kompletny program Zjavy można znaleźć wraz z pozostałymi informacjami - na jej stronie internetowej.

czwartek, 28 grudnia 2017

2k6 powodów - Efektywność




Turlanie kośćmi wydaje się nieodłącznym elementem zarówno gier bitewnych jak i fabularnych. Na przestrzeni niezliczonych tytułów eksperymentowano oczywiście z rodzajem kostek, zastępowaniem ich kartami czy hybrydowymi mechanikami, ale urok tych gier tkwił właśnie w niepewności i zarządzaniu ryzykiem. Sęk jednak w tym, że z dzisiejszego punktu widzenia wiele dawnych rozwiązań zapożyczonych z pierwszych gier planszowych, wydaje się mocno nieefektywnych czy nawet frustrujących, a mimo to swoją kultowością potrafi przyciągać rzesze ludzi. Żeby nie szukać daleko przywołajmy najbardziej „chamski” z przykładów – Chińczyka. Mechanikę tak losową, że w reszcie Europy znaną lepiej jako "Człowieku, nie irytuj się". Gra ta jednak mimo szczątkowego elementu decyzyjnego i dramatycznej ilości niepotrzebnych rzutów kością, doczekała się niedawno nawet cyklicznych mistrzostw świata. Ważniejszym i kluczowym dla tego tekstu pytaniem jest jednak to, czy jest to kierunek, w którym warto i należy zmierzać? Może jednak warto szanować czas i inteligencję potencjalnych graczy?


Jaka gra ma tak szaloną scenę turnejową?
Mistrzostwa Świata w Chińczyka - Niemcy 25 września 2017

środa, 20 grudnia 2017

Bękarty Helheim czyli Nieumarli świata Wojnacji

Nieumarli w świecie Wojnacji nie stanowią takiego zagrożenia, jak w wielu innych światach fantasy. W ogóle są dość rzadko spotykani w Imperium, oprócz jednego miejsca – wyspy Helheim. To tam zsyłani są wszelkiej maści nekromanci i tam też mogą w spokoju prowadzić eksperymenty i wskrzeszać umarłych. System działa, przeciętny mieszkaniec Imperium raczej nie musi przejmować się tym, że w nocy zostanie zjedzony przez zbłąkane zombie. Jednak od czasu do czasu jakiś patrol natrafia na niewielką grupę żywych trupów, czy to „uciekinierów” z Helheim czy też twory początkującego nekromanty, który jeszcze nie otrzymał biletu w jedną stronę na wyspę.

Jak wiadomo od dobrych 20 lat,
prawdziwa nekromancja potrzebuje czegoś więcej niż tylko pustej jaskini.